مصباحی مقدم: هنوز نوبت اعلام دارایی اعضای مجمع نرسیده است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای ثبت نام در سایت اعلام دارایی مسئولان تماس گرفتم، اما اعلام کردند هنوز نوبت به ثبت نام اعضای مجمع نرسیده است.

مصباحی مقدم: هنوز نوبت اعلام دارایی اعضای مجمع نرسیده است

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

غلامرضا مصباحی مقدم در گفت وگو با مجله سرگرمی و تفریحی، در ارتباط با ایجاد سایت اعلام دارایی مسئولان بر اساس قانون از کجا آورده اید، اظهار کرد: من از کسانی بودم که در مجلس هشتم برای تصویب کردن این قانون کوشش کردم. شورای نگهبان در آن موقع این قانون را خلاف اصل 142 قانون اساسی تشخیص داد و به مجلس برگرداند؛ ما در مجلس بر آن اصرار کردیم و این قانون به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد.

وی ادامه داد: سپس خود بنده هم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شدم و در مجمع از این مصوبه دفاع کردم. با وجود آنکه در مجمع رای آورد، اما 5 سال در قوه قضاییه ماند تا زمانی که آقای رئیسی آمد و آن را احیا کرد؛ از ایشان برای توجه به این موضوع تشکر می کنم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که آیا به عنوان عضو مجمع در این سایت دارایی های خود را اعلام نموده اید، گفت: هنوز زمانی که ما ثبت نام کنیم نرسیده است؛ برای ثبت نام در این سایت تماس گرفتم که اعلام کردند هنوز زمانش نرسیده است.

مصباحی مقدم در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه رسانه ها و افکار عمومی بر اجرایی شدن این قانون گفت: مسئله مبارزه با فساد یک مسئله جامع و همه جانبه است که مدام باید پیگیری گردد. فراموش نکنیم که در جهت مبارزه با فساد پیشگیری مهم تر از مبارزه است. به نظر من سهم پیشگیری 70 درصد و سهم مبارزه 30 درصد است؛ برای تحقق این مسئله ما باید دولت الکترونیک را پدید آوریم.

وی اضافه کرد: با اجرایی شدن دقیق دولت الکترونیک تا حدود زیادی فراوری فساد متوقف می گردد. به همین دلیل اعلام دارایی مسئولان، مدیران و مقامات نظام تا حد زیادی بر همراهی افکار عمومی و جلب اعتماد مردم موثر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 425

به "مصباحی مقدم: هنوز نوبت اعلام دارایی اعضای مجمع نرسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصباحی مقدم: هنوز نوبت اعلام دارایی اعضای مجمع نرسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید