کاهش علائم کرونا با داروهای استروئید

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، تا به امروز تاثیر داروی استروئید دگزامتازون در تسکین علائم بیماران مبتلا به نوع شدید و ملتهبِ بیماری کووید-19 تایید شده است. اکنون نتایج یک بررسی دیگر نشان می دهد که دیگر انواعِ این گروه دارویی نیز می توانند با خاصیت مشابه در همین بیماران همراه باشند.

کاهش علائم کرونا با داروهای استروئید

نتایج یک مطالعه بیمارستانی نشان می دهد که انواع مختلف دارو های استروئید می تواند در تسکین علائم بیماری کووید-19 موثر باشد.

تا به امروز تاثیر داروی استروئید دگزامتازون در تسکین علائم بیماران مبتلا به نوع شدید و ملتهبِ بیماری کووید-19 تایید شده است. اکنون نتایج یک بررسی دیگر نشان می دهد که دیگر انواعِ این گروه دارویی نیز می توانند با خاصیت مشابه در همین بیماران همراه باشند.

یافته های بدست آمده بر اساس بازبینی یک تجربه و آزمایش بیمارستانی و نه تحقیق و تست آزمایشگاهی است و به همین دلیل محققان معتقدند نتایج بدست آمده را باید با احتیاط مورد بررسی قرار داد. به گفته محققان دارو های استروئید که قیمت پایینی دارند و از سال ها قبل مورد استفاده بوده اند در کمک به مقابله با بیماری کووید-19 موثر عمل می کنند و این خاصیت تنها به داروی دگزامتازون محدود نمی شود.

در این بررسی متخصصان آمریکایی به مطالعه روی بیش از 1800 بیمار مبتلا به کووید-19 که در ماه مارس و اوایل ماه آوریل در یکی از مراکز درمانی نیویورک بستری بودند، پرداختند. از این افراد حدود 140 نفر در مدت دو روز داروی استروئید دریافت کردند.

برخی از این بیماران از داروی دگزامتازون و بیشتر آنان از داروی دیگری موسوم به پریدنیزون (prednisone) مصرف کردند.

به گزارش هلث دی نیوز، محققان آمریکایی در بررسی های خود مشاهده کردند در میان بیمارانی با علائم التهاب گسترده در بدن، درمان دارویی استروئید خطر مرگ و نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی را حدود 77 درصد کاهش داد. با این حال تاکید می شود مصرف این دارو ها در بیمارانی که دچار التهاب نبودند خطرساز بوده است.

منبع: فرادید
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 26 شهریور 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1190

به "کاهش علائم کرونا با داروهای استروئید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش علائم کرونا با داروهای استروئید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید