کاهش آمار بستری بیماران کرونایی در استان فارس

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: هم اکنون آمار بستری رو به کاهش است، 441 بیمار مثبت قطعی و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند.

کاهش آمار بستری بیماران کرونایی در استان فارس

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران،عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت:در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، نزدیک به 548 هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، 160 هزار و 940 مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را 155 هزار و 972 نفر بیان نمود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیرازادامه داد: هم اکنون آمار بستری رو به کاهش است، 441 بیمار مثبت قطعی و دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، 151 بیمار مبتلا به کووید19 نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

وی گفت: متاسفانه 6 نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تا به امروز آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به دو هزار و 993 نفر رسیده است.

وی با اعلام اینکه استان فارس 13 درصد از کل مبتلایان کشور را به خود اختصاص داده، اما سهم استان از جانباختگان کشور تنها 5 درصد است، ادامه داد: نه و نیم درصد از جانباختگان در گروه سنی زیر 50 سال در حالی که 82 درصد از مبتلایان در گروه سنی زیر 50 سال هسنتد.

همتی با تاکید بر اینکه باید مراقب سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه ای هستند باشیم، اضافه کرد: میانگین سنی مبتلایان در استان فارس 43 سال است که این آمار نسبت به شیوع موج نخست مقداری افزایش یافته است.

وی بیان نمود: هم اکنون میانگین سنی جانباختگان در فارس 69 سال است که مقدار این میانگین نیز نسبت به اوایل شیوع بیماری افزایش یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و خودداری از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات در کاهش زمینه های ابتلا به این بیماری سهیم شوند

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1472

به "کاهش آمار بستری بیماران کرونایی در استان فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش آمار بستری بیماران کرونایی در استان فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید