واکسن چینی کرونا به داوطلبان تزریق شد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، به گزارش خبرنگاران به نقل از گلوبال تایمز، افرادی که این واکسن به آنها تزریق شده همگی ساکنان دائمی شهر ووهان چین بوده و بین 18 تا 60 سال سن داشته اند. داوطلبان یادشده به سه گروه که هر یک 36 عضو داشتند، تقسیم شدند.

واکسن چینی کرونا به داوطلبان تزریق شد

این افراد به مدت 14 روز قرنطینه خواهند شد و محققان ظرف مدت 6 ماه واکنش واکسن در بدن این افراد را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند. بنابراین نباید انتظار داشت که این واکسن در آینده نزدیک در دسترس قرار بگیرد.

تولید این واکسن با همکاری شرکت زیست فناوری چینی CanSino Biologics و یک گروه تحقیقاتی به رهبری چن وی اجرا شده است. چن وی متخصص مقابله با خطرات زیست محیطی و کنترل شرایط در آکادمی نظامی علوم پزشکی چین و ژنرال برجسته ارتش چین است.

مجموع این گروه از اواخر ژانویه در ووهان مستقر شده و بررسی های خود در این زمینه را آغاز کرده اند.

اعضای این گروه پیش از این پیروز به تولید واکسن ابولا هم شده بودند. افراد داوطلب در این طرح لزوماً به ویروس کرونا مبتلا نیستند و هدف از انجام آزمایش های مذکور بررسی این مساله است که آیا با تزریق واکسن آنتی بادی های مورد نیاز برای نابودی ویروس کرونا در بدن تولید شده و در برابر این ویروس مصونیت ایجاد می کند یا نه.

بر اساس برآورد محققان چینی آماده سازی نهایی این واکسن حداقل یک سال به زمان نیاز دارد ولی ممکن است برخی داروها و فرآورده های مرتبط با آن برای استفاده سریع و ضروری تا قبل از خاتمه سال 2020 در دسترس قرار بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 933

به "واکسن چینی کرونا به داوطلبان تزریق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن چینی کرونا به داوطلبان تزریق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید