نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها: انتقال آب از دریای عمان و احداث راه آهن در حال پیگیری است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها گفت: مهمترین اولویت استان انتقال آب از دریای عمان و راه آهن بوده که هر دو در حال پیگیری است.

نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها: انتقال آب از دریای عمان و احداث راه آهن در حال پیگیری است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

حسین اکبری در گفت وگو با خبرنگار مجله سرگرمی و تفریحی در بیرجند، با اشاره به آخرین پیگیری ها برای استان خراسان جنوبی گفت: مهمترین اولویت استان خراسان جنوبی انتقال آب و تامین آب به وسیله دریای عمان است که این طرح مصوب شده و احتیاج به پیگیری دارد.

وی اضافه نمود: از دیگر پیگیری ها در زمینه طرح های تشویقی برای جذب سرمایه گذار در استان است که در یک ماه اخیر با احمدی مشاور عالی وزیر صنعت جلسه ای داشتیم و قول هایی برای جذب سرمایه گذار در زمینه زمین داده شد که اگر سرمایه گذار به استان های محروم بیاید تا 90 درصد هزینه زمین به شرط سرمایه گذاری تخفیف داده گردد.

نماینده مردم خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها گفت: بحث معافیت در امور بیمه ای از دیگر مواردی است که احتیاج به تهیه طرح و قانون دارد و در حوزه جاده ای و حمل و نقل نیز برای راه آهن پیگیری ها اجرا شده و دو راه آهن در استان در حال مطالعه است.

وی اعلام کرد: یکی راه آهن چابهار- بیرجند- مشهد و دیگری اتصال فردوس به راه آهن سراسری بافق- مشهد است که اتصال راه آهن فردوس در بودجه سال 97 به میزان 24 میلیارد تومان پیش بینی شده و اگر این دو راه آهن راه اندازی گردد شاهد خروج استان از بن بست ریلی می شویم.

اکبری اضافه نمود: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار در زمینه راه آهن پیگیری می نمایند و امیدواریم در امسال و یا اوایل سال آینده شاهد این امر باشیم.

نماینده مردم خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها با بیان اینکه جاده های استان با مشکلاتی روبرو است گفت: جاده بیرجند- قاین و فردوس- دیهوک و دیهوک - راهور با توجه به حجم بالا احتیاج مبرم به باند دوم دارد.

وی اضافه نمود: جاده ای در حال پیگیری است که با وجود آن راستا بیرجند به تهران تا 250 کیلومتر نزدیکتر می گردد که با توجه به هزینه های حمل و نقل در کوتاه مدت و دراز مدت یاری زیادی به اقتصاد مردم استان و صرفه جویی در هزینه ها می نماید و در حال حاضر جاده مذکور از بیرجند تا فردوس احداث شده و بقیه راستا از فردوس تا معلمان احتیاج به اتمام مطالعات دارد و پیگیری می گردد.

ز

منبع: تسنیم
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 583

به "نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها: انتقال آب از دریای عمان و احداث راه آهن در حال پیگیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها: انتقال آب از دریای عمان و احداث راه آهن در حال پیگیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید