مدیرکل آژانس: ایران اقدامی در راستای نقض برجام انجام نداده است

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر این باور است که هیچ گونه تخلف و نقض جدیدی از سوی ایران در اجرای مفاد برجام شناسایی نشده است.

مدیرکل آژانس: ایران اقدامی در راستای نقض برجام انجام نداده است

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی به نقل از ایتارتاس، رافائل ماریانو گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در اظهاراتی در اندیشکده کارنگی برای صلح بین الملل در واشنگتن، گفت: آژانس هیچ گونه تخلف و نقض جدیدی از سوی ایران در برجام مشاهده و شناسایی ننموده است، آن هم از زمانی که جمهوری اسلامی ایران پنجمین گام کاهش تعهدات هسته ای خود را اعلام نموده است.

وی اضافه کرد: پس از گام پنجم، هیچ گونه نقض مفاد برجام از سوی ایران مشاهده نشده است. البته بی شک آنها به غنی سازی ادامه می دهند.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: من آنچه را درباره ایران اتفاق می افتد، زیر نظر دارم. ما آشکارا فعالیت های بازرسی خود را به صورت مکانیکی انجام نمی دهیم، بنابر این به آنچه گفته می گردد گوش می دهیم و خود را برای هر شرایطی آماده می کنیم. البته باید بدانیم که با شرایط پیچیده ای درباره توافق هسته ای ایران روبرو هستیم.

5 ژانویه ایران گفت که گام پنجم کاهش تعهدات برجامی خود را شروع نموده است.

مدیر کل آژانس گفت: ایران بعد از اقدام ماه گذشته در کاستن از تعهدات برجامی، هنوز میزان مواد هسته ای خود را افزایش نداده است.

وی همچنین در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز نیز گفت: کاهش اقدامات برجامی ایران، تخطی از محدوده های تعیین شده در این توافق بوده است ولی تهران هنوز مواد هسته ای اش را افزایش نداده است.

گروسی گفت: ایرانی ها گفته اند که دیگر به هیچ محدودیتی پایبند نیستیم اما هیچ اقدام ملموسی برای حرکت در این جهت انجام نداده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 853

به "مدیرکل آژانس: ایران اقدامی در راستای نقض برجام انجام نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل آژانس: ایران اقدامی در راستای نقض برجام انجام نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید