خبرنگاران هشت بیمارستان در قزوین اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، قزوین - خبرنگاران - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت: هشت بیمارستان و مرکز درمانی قزوین با توجه به عدم رعایت قوانین و مقررات محیط زیست و پروتکل های بهداشتی در مورد مدیریت و کنترل پسماند بیمارستانی اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند.

خبرنگاران هشت بیمارستان در قزوین اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان قزوین ، احمد زارعی اضافه نمود : با توجه به شرایط خاص بیماری کرونا وحساسیت های لازم درخصوص این ویروس منحوس، با برنامه ریزی و برقراری تیم کارشناسی پایش، بازدید و آنالیز بیمارستان های قزوین و نحوه مدیریت پسماند بیمارستانها و مجتمع های عظیم درمانی در دستور کار بوده و بصورت شبانه روزی اجرا میگردد.

زارعی یادآورشد: بی خطر سازی غیر اصولی پسماند های عفونی بعضی بیمارستانها و عدم مدیریت مناسب فاضلاب آن ها می تواند منشاء مهمی در انتقال بیماری های خطرناک باشد و به این جهت پایش و بازدید از بیمارستانها امری ضروری و اولویت دار می باشد.

وی همچنین گفت: در پایش های صورت گرفته عملکرد محیط زیستی بیمارستان ها، درمانگاه ها و مطب ها مورد آنالیز قرار گرفته که در این خصوص شرایط سیستم بی خطر سازی (اتوکلاو) پسماندهای عفونی این مراکز غیر اصولی بوده که برای هشت واحد از بیمارستان ها به منظور برطرف نواقص سیستم بی خطر سازی، اخطاریه زیست محیطی صادر و ابلاغ شده است.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین گفت : برابر قانون، مسئولان تمامی بیمارستان ها موظف هستند نسبت به انجام آزمایش های دوره ای اقدام و نتایج آن را در قالب خوداظهاری در پایش به این اداره ارسال کنند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قزوین در خاتمه هشدار داد: با عنایت به مراتب فوق و به استناد مواد 11 و 12 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست بیمارستان ها موظف می باشند که نسبت به تغییر فرایند بی خطر سازی پسماند ها بر اساس استاندارد های سازمان حفاظت محیط زیست اقدام کنند و در صورت عدم اقدام در مهلت اعطایی هرگونه پسماند بی خطر شده به روش شیمیایی که در حال حاضر انجام می گردد پسماند عفونی تلقی شده و بر اساس ماده 688 قانون مجازات اسلامی به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی پیگیری حقوقی وبه طور قطع نسبت به برخورد قانونی با مجموعه اقدام می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1251

به "خبرنگاران هشت بیمارستان در قزوین اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشت بیمارستان در قزوین اخطاریه محیط زیستی دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید