توافق رهبران عراق و روسیه بر سر تضمین ثبات در سوریه

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، رئیس جمهور روسیه در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق ضمن آنالیز راه های غلبه بر بحران جهانی نفت درباره هماهنگی اقدامات برای تضمین دراز مدت ثبات در سوریه نیز توافق کردند.

توافق رهبران عراق و روسیه بر سر تضمین ثبات در سوریه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی و تفریحی، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امروز دوشنبه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره بحران نفت تلفنی گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، کاخ کرملین در بیانیه ای گفت: رئیس جمهور روسیه امروز با نخست وزیر عراق ضمن ارائه ارزیابی مثبت از توافق اوپک به اهمیت ادامه کوشش های مشترک در این راستا اشاره کردند.

در این بیانیه آمده است: در این گفت وگو ارزیابی مثبتی از توافق نامه های به دست آمده با مشارکت روسیه و عراق در ساختار اوپک با هدف غلبه بر مرحله حاد بحران نفت انجام و بر اهمیت ادامه کوشش های مشترک موثر در این جهت تاکید شد.

در بیانیه کاخ کرملین همچنین آمده که رهبران روسیه و عراق پیرامون شماری از مسائل منطقه به گفتگو پرداختند و با تمرکز بر بحران سوریه درباره هماهنگی بیش تر اقدامات برای تضمین ثبات اوضاع در سوریه در دراز مدت تاکید کردند.

رئیس جمهور روسیه همچنین عید سعید فطر را به نخست وزیر عراق تبریک گفت و دو طرف درباره ادامه تماس ها در زمینه های مختلف توافق کردند.

روسیه و عراق در چارچوب ائتلاف اوپک در حال کاهش فراوری نفت برای حمایت از بازار نابسامان انرژی در نتیجه همه گیری کرونا هستند.

کشورهای اوپک فراوری نفت را در ماه مه و ژوئن از سال 2020 حدود 10 میلیون بشکه در روز کاهش می دهند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1082

به "توافق رهبران عراق و روسیه بر سر تضمین ثبات در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق رهبران عراق و روسیه بر سر تضمین ثبات در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید