آلمان: دستگیری یک پزشک که بیماران بدحال کرونایی را خلاص می کرد

به گزارش مجله سرگرمی و تفریحی، این پزشک دستکم برای 1 مورد اعتراف کرده فرایند مرگ بیمار بدحال کرونایی را به خاطر اینکه درد و رنج کمتری بکشد، تسریع کرده است.

آلمان: دستگیری یک پزشک که بیماران بدحال کرونایی را خلاص می کرد

در شهر اسن آلمان یک پزشک به خاطر خلاص کردن 2 بیمار بدحال کرونایی و کشتن عمدی آنها دستگیر شده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان ترک، این پزشک اعتراف کرده به خاطر اینکه بیماران بدحال کرونایی بیشتر رنج و عذاب نکشند، یکی از آنها را خلاص کرده است. او به مورد دوم اعتراف نکرده و منکر شده است.

بر اساس اعلام دادستانی و پلیس شهر اسن آلمان این پزشک 44 ساله که در بیمارستان علوم پزشکی اسن خدمت می کرده بیماران بدحال کرونایی را به گونه ای مداوا می کرده که مرگ آنها تسریع شود.

این پزشک به عمد باعث مرگ دو بیمار بدحال کرونایی 47 و 50 ساله به ترتیب در 13 و 17 ماه نوامبر شده است.

طبق قوانین آلمان پدیده اوتانازی و خلاص کردن بیمارانی که امیدی به بهبودی آنها نیست به خاطر ترحم، جرم است. این پدیده در معدود کشورهای دنیا و تحت شرایط و تدابیر سخت گیرانه کمیسیون های پزشکی امکان اجرایی دارد و در بیشتر کشورهای دنیا جرم محسوب می شود.

این پزشک که دستگیر شده و در انتظار محاکمه است اعتراف کرده به خاطر اینکه بیمار بدحال کرونایی کمتر رنج و درد بکشد، او را خلاص کرده است.

بیمارستان علوم پزشکی شهر اسن آلمان با صدور بیانیه ای گفته است این پزشک که از فوریه سال جاری میلادی در این بیمارستان مشغول خدمت شده دستکم در 2 مورد به بیماران بدحال کرونایی داروهایی تزریق کرده که باعث تسریع فرایند مرگ آنها شده است.

مقامات این بیمارستان گفته اند به محض مشکوک شدن به مرگ 2 بیمار بدحال کرونایی در این بیمارستان، مراتب به مسئولان پلیس و دادستانی اطلاع داده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: teroll.ir شناسه مطلب: 1389

به "آلمان: دستگیری یک پزشک که بیماران بدحال کرونایی را خلاص می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: دستگیری یک پزشک که بیماران بدحال کرونایی را خلاص می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید